Íme 10 dolog, amit érdemes elkerülnöd a mosogatógépben való mosogatás során: 1. **Fakanalak és fatárgyak**: A fa könnyen megsérülhet a víz és a hő hatására, így a fakanalak és egyéb faedények elveszíthetik formájukat és tartósságukat. 2. **Antik vagy ké

A mosogatógép kétségtelenül a háztartás egyik legértékesebb segítőtársa. Nemcsak a konyhai eszközök tisztán tartását teszi egyszerűbbé, hanem vízfogyasztását is csökkenti. A zsíros tepsiktől kezdve a borospoharakig sokféle tárgyat képes csillogóvá varázsolni. Azonban fontos, hogy tudjuk, van néhány olyan dolog, amit tilos a mosogatógépbe tenni, mert ez akár kárt is okozhat bennük.
Amikor 2020-ban végre birtokba vettük az új otthonunkat, nem is tudom, mi okozott nagyobb izgalmat: az, hogy a városi panelrengeteg helyett egy csodás vidéki kert ölel körül, vagy az, hogy végre búcsút inthetek a kézi mosogatásnak. Na jó, ezt most talán túloztam, hiszen a kert szépsége minden elképzelésemet felülmúlta, de a mosogatógép azóta is az egyik legjobb szövetségesem a háztartásban. Főleg, mivel azóta a családunk bővült, és gyakran rendezünk nagyobb összejöveteleket. A mosogatógép nem csupán a főzés és étkezés után keletkezett edényekkel birkózik meg, hanem simán elnyeli a sütőtepsiket, a hűtőből kikerült tálakat, sőt, még a gyerekek által hátrahagyott, ragacsos játékokat és a fürdőszobában hagyott, fogkrémmel összemaszatolt tárolókat is könnyedén megtisztítja. Ezzel valóban varázslatos segítségem lett a mindennapokban!
Nem meglepő, hogy a mosogatógép feltalálása egy háziasszony nevéhez fűződik: Josephine Chochrane, aki Chicagóban élt. Férjével aktív társasági életet éltek, és gyakran vendégül látták barátaikat, miközben a családi örökségként kapott értékes porcelán étkészletet használták. Mrs. Chochrane azonban észrevette, hogy a szolgálók nem mindig takarítják megfelelően az edényeket, ami miatt a tányérok karcossá váltak és elvesztették fényüket. A történet szerint ekkor született meg benne a mosogatógép ötlete, de csak férje halála után kezdett komolyabban foglalkozni a megvalósítással. A tervét egy helyi ezermester, George Butters segítette megvalósítani, és végül sikerült is levédetnie a találmányát a szabadalmi hivatalnál.
Az éttermek és hotelek kezdetben felfedezték a mosogatógép nyújtotta előnyöket, mivel a háztartásokban akkoriban még nem álltak rendelkezésre olyan víz- és áramforrások, amelyek a gép működéséhez szükségesek lettek volna. A mosogatógép 1893-ban a Világkiállításon óriási népszerűségnek örvendett, és híre gyorsan eljutott az ország minden szegletébe. Mrs. Cochrane, a találmány megálmodója, 1913-ban távozott az élők sorából, így nem élhette meg, hogy a II. világháború után a háztartásokban is elterjed a találmánya. A Garis-Cochran Manufacturing Company, amelynek ő volt az alapítója, később a KitchenAid tulajdonába került, amely végül beolvadt a Whirlpool cégcsoportba. Manapság pedig számos más háztartási gépeket gyártó márka is kínál mosogatógépeket. Jó tudni, kinek is köszönhetjük, hogy már nem kell minden egyes nap kézzel, szivaccsal sikálnunk az edényeket!