A Maarif-iskola a magyar és török kultúra izgalmas találkozási helyévé válik (videó)

Az új helyszínre költöző Maarif-iskola a legmodernebb oktatási módszerekkel várja diákjait. Az intézmény nem csupán a korszerű tanítás ígéretét hordozza magában, hanem azon is dolgozik, hogy hidat építsen a magyar és török kultúra között. A multikulturális szellemiség jegyében működő iskola célja, hogy találkozási ponttá váljon, ahol a két nemzet kulturális kincsei és értékei találkozhatnak és gazdagíthatják egymást.
Ősztől új otthonra lel a török Maarif Alapítvány budapesti oktatási intézménye, a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium. A Metropol korábbi beszámolója szerint az új tanév kezdetével a budapesti Erzsébetvárosban, a Hernád utcában folytatja működését egy teljesen felújított, 6500 négyzetméteres épületben, amely akár 450 diák számára is ideális környezetet biztosíthat.
Az új iskolaépület nem csupán lenyűgöző méreteivel tűnik ki, hanem a felszereltsége is figyelemre méltó. Modern laboratóriumok, tornatermek, valamint dráma- és énektermek mellett egy robotikaműhely is helyet kap, amelyek mind hozzájárulnak az oktatás színvonalának emeléséhez. A tantermek okostáblákkal lesznek ellátva, és a tanulás folyamatát a legújabb digitális eszközök fogják segíteni - mondta el Mustafa Dillioğlu, a török Maarif-iskolák magyarországi főigazgatója a Hír Tv-nek.
A Maarif új épületében a múlt emlékei és a jövő víziói egy különleges találkozót tartanak.
Az intézményvezető véleménye szerint az iskola küldetése, hogy egy olyan inspiráló és modern oktatási környezetet alakítson ki, ahol a technológiai eszközök és a globális szemlélet harmonikusan együttműködve segítik a diákok fejlődését. Kiemelte, hogy az új tanrendben innovatív nemzetközi képzési programok is szerepet kapnak, amelyek még inkább emelik az oktatás színvonalát.
Az új oktatási központ kapcsán Mustafa Dillioğlu hangsúlyozta, hogy a Hernád utcai épület már több mint százhúsz éve, 1904-ben készült el, így a magyar kulturális örökség egyik jelentős darabjának számít. Az ingatlan eredetileg is oktatási célokra készült, és a múlt szellemét megőrizve alakítják át, hogy a jövő igényeinek is megfeleljen. Dillioğlu kiemelte, hogy a felújítás során különös figyelmet fordítottak a magyar történelmi örökség védelmére, ezzel is tisztelegve a hely múltja előtt.
A Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium jelenleg 75 diákot számlál, ám a várakozások szerint a tanulói létszám az év végére elérheti a 150 főt. Az új épület viszont lehetőséget biztosít arra, hogy akár 450 tanuló is kényelmesen elférjen benne.