A német választások előtti utolsó politikai vita a nemzetközi politikai események gyors alakulásának árnyékában zajlott, amely dominálta a diskurzusokat és irányította a politikai diskurzus menetét.


Az ukrajnai háború és az Egyesült Államok mindent felforgató külpolitikája voltak a vasárnapi választások előtti utolsó vita legfontosabb kérdései. A csütörtök esti vitában kancellárjelöltek és vezető politikusok ütköztették nézeteiket.

A liberálisok, a szélsőjobboldali és szélsőbaloldali politikai erők képviselői, mint a BSW és a die Linke kancellárjelöltjei, igyekeztek megmérettetni magukat a konzervatívok, a szociáldemokraták és a Zöldek politikai képviselőivel szemben. A választási küzdelem során mindkét oldal próbálta megvédeni saját álláspontját és megerősíteni pozícióját a politikai palettán.

Donald Trump törekvései az ukrajnai békemegállapodás érdekében arra irányulnak, hogy a tárgyalások lehetőségétől elzárja az Európai Unió tagállamait, beleértve Ukrajna legjelentősebb uniós támogatójaként működő Németországot is. Jelenleg Emmanuel Macron az egyetlen uniós vezető, akit meghívtak a jövő hétfőn esedékes washingtoni orosz-amerikai egyeztetésre.

"Mindenekelőtt szögezzük le, hogy Donald Trump politikája hatalmi politika" - kezdte mondandóját Christian Lindner. "Ilyet folytat Amerika mellett Oroszország és Kína is. Ez a fennálló nemzetközi rend ellen irányul. Fel kell tehát készülnünk arra, hogy a külpolitikában az erkölcsök ideje lejárt". - mondta a vitában a liberális párt vezetője.

"Amit Donald Trump jelenleg megvalósít, azt az AfD már három éve sürgeti. Ide tartozik az azonnali tűzszünet és a béketárgyalások megszervezése is." - nyilatkozta a szélsőjobboldali kancellárjelölt.

A jelöltek egy csoportja úgy gondolja, hogy Európa sebezhetőségének megszüntetése az ukrajnai konfliktus rendezésével indul, és hangsúlyozzák, hogy közös frontot kell kialakítani az orosz agresszióval szemben.

"A béke megteremtésének egyedüli módja Ukrajnán keresztül vezet" - hangoztatta Alexander Dobrindt, a konzervatív frakció vezetője. "Ukrajnának körülbelül 800 ezer katonából álló hadereje van. Nekik kell biztosítaniuk a békét. A mi feladatunk, hogy támogassuk őket fegyverekkel és megfelelő logisztikai háttérrel" - tette hozzá a politikus.

Egy nemrégiben készült kutatás alapján a választók 45%-ának a béke és a biztonság kérdései kiemelkedően fontosak a szavazás során. Emellett a bevándorlás problémái és a német gazdaság lassulása is a legfőbb aggodalmak között szerepelnek.

Related posts