A világ leginkább tart a afgánoktól.


A világ félelem indexe leginkább abból a szempontból figyelhető meg, hogy egy adott ország lakói hány másik országba utazhatnak vízum nélkül, korlátozások nélkül. Ha egy ország polgárai számára korlátozott a vízummentes lehetőségek száma, az gyakran a félelem és bizonytalanság légkörét tükrözi az adott nemzetben.

Egy erős útlevél lehetőségek széles tárházát nyitja meg, hiszen nagyobb szabadságot biztosít az utazás során, csökkenti a költségeket, és megkönnyíti a globális mobilitást, legyen szó munkáról, tanulmányokról vagy szabadidős tevékenységekről. Ezzel szemben az olyan emberek, akik olyan útlevéllel rendelkeznek, amely korlátozott vízummentes belépési lehetőségeket kínál - gyakran konfliktus sújtotta vagy autoriter rendszerekkel rendelkező országokból - jelentős utazási akadályokkal találkoznak.

A rangsor végén ugyan Afganisztán áll, de alapvetően a Közel-Kelet uralja a rangsor alsó végét, Szíria és Irak csak körülbelül 30 ország számára kínál vízummentes hozzáférést. Ezek a nemzetek elhúzódó konfliktusokon mentek keresztül, és továbbra is küzdenek a háború és a terrorizmus következményeivel.

Ezt követően az ázsiai és afrikai országok teszik teljessé a listát. Ezek közül a nemzetek közül sok alacsony gazdasági teljesítménnyel küzd. Afganisztán, Szíria, Szomália, Jemen és Szudán a világ legszegényebb országai közé tartoznak, ami tovább korlátozza állampolgáraik utazási lehetőségeit.

Related posts