A köztévé híradója az újvidéki tüntetéssel indult, amelyet a haladók botrányosnak tartanak.

Botrányosnak nevezte Szerbiai Rádió és Televízió (RTS) tudósítását a Szerb Haladó Párt szombaton. Közleményük szerint az RTS "botrányos tudósításával megsértette az objektív és pártatlan újságírás minden szabályát".
A Szerb Haladó Párt felháborodását fejezte ki, miután az RTS híradójában az újvidéki hidak blokádja került a figyelem középpontjába, és a téma több mint öt percet kapott a műsorban.
Az SNS közleménye szerint azok, akiknek Szerbia közszolgálati médiáját kellene képviselniük, a legrosszabb módon megsértették az újságírás alapelveit, és súlyosan visszaéltek újságírói hivatásukkal. Ezen személyek nyíltan a politikai ellenfelek, az ország alkotmányos rendjét megdönteni kívánó politikusok mellé álltak.
A párt hivatalos weboldalán közzétett nyilatkozatban az SNS jelezte, hogy "a következő napokban mindent elkövet annak érdekében, hogy megóvja Szerbia intézményeit".
Az RTS a 16:30-as és 17:30-as híradójában az első percekben beszámolt a vasútállomási előtető három hónappal ezelőtti összeomlásának évfordulójáról, valamint az újvidéki tiltakozásokról és a három híd blokádjáról.
A 16:30-as híradóban élőben jelentkezett be két riporter két újvidéki hídról, és leírták a városban uralkodó helyzetet, ahol 15 órától hidakat blokkoltak, a Szabadság hídon pedig a diákok 24 órás tiltakozást hirdettek meg.
Miközben a riporterek beszéltek, az egyikük mögött diákok álltak transzparensekkel, és amikor a riporter megszólalt, fütyüléssel szakították félbe. Egy másik riporter a Žeželj-hídról jelentkezett be, mögötte a diákok egy véres kéz ábrájával ellátott transzparenst tartottak.
Az RTS 16:30-as híradójában körülbelül hat percet szentelt a hídblokád kérdésének.
Ezt követően az RTS bemutatta Miloš Vučević miniszterelnök nyilatkozatát, aki jelen volt az Iverak (Valjevo közelében) és Lajkovac közötti gyorsforgalmi út utolsó szakaszának átadásán. Vučević hangsúlyozta, hogy "katasztrófális következményekkel és a legrosszabb forgatókönyv megvalósulásával" járna, ha a polgárok egymással szembefordulnának. Felhívta a figyelmet arra, hogy ezt semmiképpen sem szabad megengedni, és hogy minden felmerülő problémát békés módon kell rendezni.
Nyitókép: Újvidéki tüntetők (Fotó: Mina Delić)