Bár elsőre furcsának tűnhet, de a mosogatószivacsod valószínűleg több kórokozót hordoz, mint a WC-ülőkéd.

Egy kutatás keretében több mint 300 eltérő baktériumtörzset fedeztek fel a vizsgált mosogatószivacsokban.
Ha eddig azt hitted, hogy a vécéd vagy a fürdőszobád a legnagyobb mikroorganizmus-gyűjtő a lakásban, akkor itt az ideje, hogy átértékeld ezt a véleményedet.
Egy friss kutatás szerint ugyanis
Előfordul, hogy ezek az eszközök meglepően sok kórokozót hordoznak, sokszor még a WC-ülőkékhez képest is. Ez különösen aggasztó, hiszen ezek a tárgyak az ételeink tisztítására szolgálnak, így közvetlenül érintkeznek a tányérokkal, poharakkal és evőeszközökkel.
A legfőbb kockázatot
Ilyen környezetben - meleg, nedves, tápanyagban gazdag közegben - a kórokozók kiválóan elszaporodhatnak.
Tehát egy látszólag ártalmatlan szivacs valójában súlyos egészségügyi veszélyeket rejthet, különösen a kisgyermekek, idősek vagy gyengült immunrendszerrel bíró egyének számára.
Sokan azt hiszik, hogy a rendszeres kimosás – legyen szó forró vízről, mosogatógépről vagy akár mikrós zsírtalanításról – elegendő a szivacsok fertőtlenítésére. Az igazság azonban jóval aggasztóbb: számos baktériumtörzs képes ellenállni ezeknek a házi praktikáknak, sőt, még a kifőzést is túlélhetik. A hő hatására bizonyos mikrobák még aktívebbé válhatnak, és gyorsabban szaporodhatnak a szivacs belső rétegeiben.
Ha biztosabbra szeretnél menni, válts mosogatókefére vagy mikroszálas törlőkendőre. Gyorsabban száradnak, ez pedig nem kedvez a baktériumok elszaporodásának. Emellett érdemes figyelni arra is, hogy a szivacsot ne használd többféle felületre - például ne ugyanazzal töröld le a konyhapultot, mint amivel a tányérokat, poharakat mosod el.