Ez jelentős előnyöket hozhat Magyarország számára: A Mol felfedezte a földgázt Pakisztánban!


A vállalat már neki is látott a kitermelési stratégiájának kidolgozásának.

A Mol három új földgáztalálatot fedezett fel Pakisztánban a Tal kutatási területen, és a magyar vállalat már megkezdte a kitermelési stratégia kidolgozását – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Iszlámábádban.

A minisztérium közleménye szerint a tárcavezető a pakisztáni kollégájával, Isak Dárral közösen tartott sajtótájékoztatóján leszögezte, hogy a két ország együttműködésének legjelentősebb közös sikertörténetét a legnagyobb magyar vállalat, a Mol pakisztáni beruházásai jelentik.

Rámutatott, hogy a Mol már negyedszázada aktívan jelen van Pakisztán gazdaságában, ahol több mint 400 millió dollárt invesztált, és körülbelül 900 munkavállalónak biztosít megélhetést.

Valamint rámutatott, hogy

Üdvözölte, hogy utóbbi további bővülhet a közeljövőben, ugyanis a Mol nemrég három új gáztalálatot ért el a Tal nevű kutatási területen, és most megkezdte kidolgozni a stratégiát ezeknek a kitermelésére vonatkozóan.

"Ez a lépés alapvetően erősíteni fogja Pakisztán energiaellátásának stabilitását, ami elősegíti a helyi energiaszektor fejlődését, s ezáltal kedvező hatással lesz a magyar gazdaság növekedésére is. Hiszen ha a legnagyobb magyar vállalat sikeresen működik egy távoli országban, az nem csupán pozitív híreket, hanem anyagi előnyöket is hoz a nemzetgazdaság számára" - hangsúlyozta.

Szijjártó Péter a kétoldalú gazdasági kapcsolatok erősítésének jelentőségét emelte ki, hangsúlyozva, hogy a két ország közötti viszonyt mindig is a kölcsönös tisztelet és megbecsülés határozta meg. Kiemelte, hogy soha nem törekedtek arra, hogy beavatkozzanak egymás belső ügyeibe.

- szögezte le.

Kifejtette, hogy a jelenlegi látogatás során tizenhét magyar cégvezető csatlakozott hozzá, akik hazánk azon szektorait képviselik, amelyek a globális élvonalban helyezkednek el, mint például a vízgazdálkodás területe.

A miniszter örömmel nyugtázta, hogy a két ország közötti kereskedelem mértéke már idén áprilisra sikeresen megduplázódott, és emellett tavaly a pakisztáni import történeti csúcsot is elért.

Kiemelte, hogy a magyar kormány elkötelezett a kétoldalú gazdasági kapcsolatok fejlesztése iránt, és ennek érdekében már folyamatban van a beruházások kölcsönös védelméről szóló megállapodás előkészítése. Emellett polgári légiközlekedési egyezmény aláírását is tervezik, bízva abban, hogy ez lehetővé teszi a közvetlen légi összeköttetés kialakítását a két ország között.

Related posts