Az Európai Unióban való életszínvonalunk jelenlegi helyzete számos tényezőtől függ, és országonként eltérő. A gazdasági mutatók, mint a bruttó hazai termék (GDP), a munkanélküliségi ráta és a jövedelmi egyenlőtlenség mind fontos szerepet játszanak abban,


2023-ban az egy főre jutó tényleges egyéni fogyasztás vásárlóerő-egységben (PPS) kifejezve az uniós átlag 70 százaléka Bulgáriában és Magyarországon, illetve 136 százaléka Luxemburgban - idézi az Economx portál az Euronews Business összesítését.

Az egy főre jutó tényleges egyéni fogyasztás szempontjából figyelemre méltóan magas értékeket mutatnak egyes országok. Németország és Hollandia például 119%-os átlagot ér el, míg Ausztria 114%-os, Belgium pedig 113%-os fogyasztást regisztrál. Dánia 108%-kal, Franciaország és Svédország egyaránt 106%-kal, Finnország pedig 105%-kal zárja a sort. Ezek az adatok jól tükrözik a gazdasági jólét és a fogyasztási szokások közötti szoros összefüggést.

A visegrádi országok közül Lengyelország 83, Csehország 81, Szlovákia 76 százalékon áll. A vizsgált nem EU tagországok közül Törökország áll a legjobban, az EU átlag 84 százalékán. A balkáni nem EU tagországok (Montenegro, Szerbia, Észak-Macedónia, Albánia) viszont csak a 41-64 százalékos sávban találhatóak.

Related posts