Svájcban egy különös eset történt: egy kacsát állítottak meg gyorshajtás miatt, amelyet a hatóságok visszaesőként tartanak nyilván.

Mostantól mindenki, aki előfizet a Hetek nyomtatott kiadására, egy különleges ajándékot kap: online előfizetést, amellyel már csütörtökönként hozzáférhet a legújabb számhoz, és a teljes archívumot is felfedezheti! További részletekért látogass el a Hetek magazinba vagy a https://www.hetek.hu/elofizetes weboldalra!
A kacsa egy meglepően szélsebes szárnyalásra indult, 52 kilométer/órás tempóval haladva át egy olyan övezeten, ahol csupán 30 kilométer/órás sebességet engedélyeztek.
Ami még izgalmasabb, az az a lehetőség, hogy egy visszaeső szabálysértőről van szó, hiszen pontosan hét évvel ezelőtt, ugyanazon a helyszínen, sőt, ugyanazzal a sebességgel figyeltek meg egy hasonló kacsát a traffipax kamerái.