Jót s jól - innovatív szakmai továbbképzések és programok pedagógusok számára.

A Muravidéki Pedagógusok Egyesülete a téli időszakban is aktív, két 24 órás továbbképzésük is volt a novemberi-januári időszakban. A pedagógusoknak magyar nyelvű programokat nyújtó civil szervezet 2024-ben, még karácsony előtt Hochrein Judit kisgyermeknevelőt, a muravidéki Ringató foglalkozások vezetőjét kérte fel egy 24 órás továbbképzés megtartására az óvodapedagógusok és az általános iskola első harmadában oktató osztálytanítók számára.
A képzés középpontjában a kisgyermekek zenei fejlődésének és nevelésének izgalmas lehetőségei álltak. Különösen fontos szerepet kaptak a ritmusgyakorlatok, a magyar népdalkincs felfedezése, valamint a különböző hangszerek alkalmazásának módszerei. A résztvevők hasznos tanácsokat kaptak arról, hogy milyen zeneszámokat érdemes a gyerekekkel együtt hallgatni, valamint milyen körjátékokkal támogathatják a figyelem és a zenei érzék fejlődését. A jókedv és a gazdag gyakorlati tudás jellemezte ezt a továbbképzést, amelyen 15 óvónő és 5 osztálytanító osztotta meg tapasztalatait és tanult új módszereket.
A 2025 januárjában megrendezett "Erőszakmentes kommunikáció és mediáció pedagógusoknak" című továbbképzés igazi szakmai élményt nyújtott a résztvevőknek. A programot Garamvölgyi György, a Göcsej Kapuja Bak Általános Iskola igazgatója, és Béresné Simon Eszter, az iskola osztálytanítója, vezették, mindketten Zalaegerszegről érkezve. Az oktatók nemcsak elméleti tudással, hanem saját tapasztalataik és gyakorlati problémamegoldási stratégiáik megosztásával is gazdagították a képzést. A 24 órás, alaposan megtervezett program során a résztvevők nemcsak új elméletekkel ismerkedtek meg, hanem lehetőségük nyílt saját konfliktuskezelési technikáik kipróbálására is, amely segítette őket abban, hogy hatékonyabban kezeljék a mindennapi kihívásokat.
Január közepén a Léleksimogató elnevezésű programon stresszkezelési technikákkal ismerkedtek a pedagógusok dr. Csajka Edina coach, tréner, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Neveléstudományi Tanszékének docense által. A hasznos tudás mellett ugyanis a pedagógusoknak, tanácsadóknak nagy szükségük van arra, hogy a napi stresszt feloldva újult erővel lépjenek be az iskolába, hogy a gyerekeket, fiatalokat motiválni tudják.
A Muravidéki Pedagógusok Egyesülete a továbbképzéseit és egyéb programjait Magyarország Belügyminisztériuma és a Bethlen Gábor Alap Zrt. támogatásaiból tudja megvalósítani, ezen kívül a helyi intézmények - az MMÖNK, az MNMI, az MMISZ, az iskolák és óvoda - biztosítják a helyiségeket.