"Kedvencem a monetáris politika!" - mondta a közgazdaságtan iránt rajongó lány, miközben széles mosoly terült el az arcán.


A békéscsabai Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum és Kollégium is csatlakozott a nagyszabású országos programsorozathoz. A PÉNZ7 keretein belül a diákok olyan előadásokon vehetnek részt, amelyek célja a pénzügyi tudatosság fejlesztése és a gazdasági kultúra gazdagítása. Ez a program remek lehetőséget kínál a fiataloknak, hogy mélyebb betekintést nyerjenek a pénzügyi világba, és készségeiket a jövőjük érdekében fejlesszék.

Amikor még iskolapadot koptattunk, Szilágyi Ilona, a Békéscsabai Rendőrkapitányság kiemelt bűnmegelőzési főelőadója tartott egy figyelemfelkeltő előadást a kiberbűnözés veszélyeiről. Az aula zsúfolásig megtelt érdeklődő diákokkal, akik a modern technológia adta lehetőségekkel és kihívásokkal egyaránt szembesülnek. Az esemény célja az volt, hogy tudatosítsa a fiatalokban a digitális világ rejtett buktatóit.

Tarkovács Miléna, az egyik résztvevő diák véleménye szerint ez a kiberbiztonságról szóló tájékoztató és figyelemfelhívó előadás rendkívül izgalmas lehet sokunk számára, különösen a korosztályunk miatt.

A színes programok és szemléletes előadások, tájékoztatók között a budapesti Pénz Múzeum munkatársai is ellátogttak az intézménybe egy utazókiállítással.

Medve Dorka, a jövendő közgazdász, lelkesen osztja meg, hogy számára a monetáris politikáról elhangzottak voltak a leginspirálóbbak. Hozzáteszi, hogy ezen a héten rengeteg hasznos információ várja azokat, akik szeretnék bővíteni tudásukat e fontos területen.

A Közgében hagyományosan megrendezett közgazdasági hét programjai egybefonódnak az országos rendezvénysorozat, a PÉNZ7 eseményeivel. Paláncz György iskolaigazgató kiemelte: közgazdasági technikum lévén az iskola nagy hangsúlyt fektet a pénzügyi tudatosság oktatására.

- A jelenlegi programjaink fő célja, hogy diákjaink szakmai képességei fejlődjenek, bővüljön pénzügyi tudatosságuk, és gazdasági kultúrájuk gazdagodjon - fogalmazott.

A kiberbűnözés kockázatairól szóló előadás párhuzamosan zajlott a Kereskedelmi és Hitel Bank munkatársainak gazdasági kultúra fejlesztésére irányuló tájékoztatójával, amelyet az érdeklődők számára szerveztek.

Related posts