A Binance a kormányzati együttműködés keretein belül támogatja a stratégiai Bitcoin tartalékok kialakítását.

A Binance vezérigazgatója megerősítette, hogy a kriptotőzsde globálisan támogatja a kormányokat a Stratégiai Bitcoin Tartalékok létrehozásában és a kriptoregulációk megalkotásában. Ahogy az várható volt, az Egyesült Államok digitális eszközökre vonatkozó politikáját egyre inkább más országok is követni kezdik, jelezve ezzel a kriptoipar folyamatos fejlődését és a nemzetközi trendek összefonódását.
A Binance kriptotőzsde több nemzetben is aktívan részt vesz a digitális eszközök tartalékainak létrehozásáról szóló tárgyalásokban - nyilatkozta Richard Teng, a vállalat vezérigazgatója április 17-én, egy interjú keretében a Financial Times számára.
A Binance több kormánynak is azt tanácsolja, hogy a kriptoeszközökre vonatkozó szabályozások megfogalmazásában alakítsanak ki egyúttal egy Stratégiai Bitcoin Tartalékot. "Valójában több kormánytól és állami vagyonalaptól is kaptunk már megkeresést a saját kripto tartalékaik létrehozásával kapcsolatban" - nyilatkozta Teng. A kriptotőzsde nem közölt részleteket a konkrét országokkal, kormányokkal való együttműködések kapcsán.
Teng véleménye szerint a kormányok főként azért keresik a Binance-t, hogy segítsenek stratégiai tartalékaik kiépítésében, mert az Egyesült Államok új, kriptovaluta-barát politikai irányvonala jelentős hatással bír. "Az Egyesült Államok ezen a területen sok más joghatósághoz képest kiemelkedően előrébb tart" - nyilatkozta a vezérigazgató.
Idén márciusban írta alá Trump elnök azt a végrehajtói rendeletet, amely egy Stratégiai Bitcoin Tartalék létrehozását írta elő. A tartalékképzést egyelőre azokból a bitcoin mennyiségekből finanszírozzák, amelyeket a szövetségi bűnügyi és polgári ügyekben koboztak el.
A legfrissebb hírek szerint Pakisztán és Kirgizisztán kormánya az utóbbi hetekben bejelentette, hogy együtt dolgozik a Binance-szel és a korábbi vezérigazgatóval, Changpeng Zhao-val a kriptovaluta szabályozásának kérdéseiben. Jelenleg azonban egyik említett ország sem tűzte napirendre a kriptovaluta-tartalékok létrehozásának tervét.
Közben úgy tűnik, hogy a Binance egyre inkább eltávolodik CZ decentralizált működésre vonatkozó víziójától. A kriptotőzsde sajátos jellemzője, hogy nincs kifejezett központja egyetlen joghatóság keretein belül sem. Teng megjegyzése szerint a Binance globális központ létrehozásán fáradozik, amely új irányt adhat a vállalat működésének.
A döntés alapos mérlegelést követel meg, ezért az igazgatóság és a vezetőség rendkívül sok időt szentel a téma részletes áttekintésére. Bízunk benne, hogy hamarosan be tudjuk mutatni a globális központunk létrehozásával kapcsolatos elképzeléseinket.
2019-ben Zhao kifejtette, hogy az irodák és központok már régi fogalmaknak számítanak, hasonlóan az SMS és MMS technológiákhoz. Azóta pedig sok minden történt, és a helyzet jelentősen megváltozott. A Binance-t az elmúlt években több kormány szigorú ellenőrzése és szankciói célozták meg, amelyek különféle nagyságú pénzbírságokkal jártak. Emellett az Egyesült Államokban a vállalat igazgatósági tanácsának megerősítése és egy globális központ létrehozása is a legfontosabb lépések közé tartozott.
Érdekelnek a kriptopénzügyek? Legyél Te is megújult VIP tag a Discord csatornánkon! Még több hírt és információt olvasnál? Iratkozz fel YouTube és TikTok csatornánkra! Ha pedig segítőkész és informatív kripto közösségre vágysz, látogass el Discord csatornánk valamennyi szobájába.