Szerbiában leálltak a bíróságok, mivel a dolgozók sztrájkba léptek.

Hétfőn a szerb igazságügyi dolgozók sztrájkba léptek, hogy hangot adjanak követeléseiknek. A demonstráló szakemberek a tisztességes bérért, a munkakörülményeik javításáért, illetve a munkájuk alábecsülésének megszüntetéséért küzdenek.
Szerbiában a bíróságok működése megakadt, miután az igazságügyi dolgozók hétfőn sztrájkba léptek. A Szerbiai Igazságügyi Dolgozók Szakszervezete felszólította minden munkatársát, hogy támogassa a munkabeszüntetést és csatlakozzon a demonstrációhoz.
A szakszervezet hétfőn közleményben tudatta, hogy a teljes munkabeszüntetést mindaddig fenntartják, amíg a követeléseik nem teljesülnek. Úgy fogalmaztak, hogy "a sztrájk üzenete egyértelmű: az igazságügy leáll mindaddig, amíg nem hallják meg a követeléseket és nem ismerik el azok munkáját, akik a terhet mindennap cipelik".
Az igazságügyi dolgozók érdekképviseleti szerve arra is felhívta a figyelmet, hogy a döntéshozók a korábbi "figyelmeztető sztrájkok" ellenére sem emeltek az alkalmazottak fizetésén, vagy változtattak munkakörülményeiken, elismerésükön - adta hírül az MTI.
Szerbiában a tiltakozási hullám fél éve, a 16 áldozatot követelő újvidéki tragédiát követően indult. Belgrádban százezrek vonultak utcára, amelynek hatására több vezető politikus is lemondott. Azonban az ország vezetője, és a rendszert jelképező Alekszandar Vucsics elnök nem.
A szakszervezetek az elmúlt hónapok során általános sztrájk megszervezésére tették le a voksukat, céljuk pedig a kormányra gyakorolt nyomás fokozása volt. Különböző szakmai csoportok, mint például az ügyvédek és tanárok, támogatták ezt a kezdeményezést, de eddig a teljes társadalmat érintő munkabeszüntetés még nem valósult meg.