Egyedülálló események tanúi vagyunk Magyarországon, hiszen messze megelőztük az Európai Uniót! Olyan fordulatok zajlanak, amelyekre eddig nem volt példa. - Mandiner

A tavalyi év rendkívül sikeresnek bizonyult, hiszen ez a szektor az uniós átlagot jóval meghaladó teljesítménnyel zárta az évet!
Öt év várakozása után végre sikerült felülmúlni a 2019-es csúcsévet: a COVID-járvány és a háború nehéz időszakait követően a turizmus ismét talpra állt. A szakma eddig folyamatosan a 2019-es teljesítményt tartotta iránytűként, mivel az számított a legjobbnak a piacon. Most, 2024-ben azonban már büszkén mondhatjuk, hogy ezt a rekordot sikerült magunk mögött hagynunk.
Elég, ha ránézünk a koronavírus-járványra vagy a három évvel ezelőtt kezdődött háborúra, hogy megértsük, az iparág az utóbbi öt évben jelentős nehézségekkel nézett szembe. Ugyanakkor biztató, hogy a gazdaság fokozatosan magához tér, és ezzel párhuzamosan a turizmus is egyre élénkebbé válik.
A Magyar Turisztikai Ügynökség legfrissebb közleménye szerint soha ennyien nem látogattak el hazánkba külföldről, mint tavaly. 2024 igazi rekordévnek bizonyult, hiszen korábban még sosem realizálódott ilyen magas bevétel a magyar szálláshelyeken. Emellett a belföldi turisták száma is soha nem volt akkora, mint az elmúlt évben, ami azt jelzi, hogy a hazai pihenés népszerűsége is jelentősen megnőtt.
- mondta Guller Zoltán, a szervezet elnöke az eredményekkel kapcsolatban.
Fontos adat továbbá, hogy 2023-hoz képest 11 százalékot ugrott a szálláshelyek foglaltsága, ugyanis összesen 18 millió turista foglalt a hazai szálláshelyekre, akik közül 9,3 magyar volt. A szálláshelyek bevétele országosan 2023-ban 906 milliárd forintot tett ki, tavaly pedig már 1050 milliárdot, ami 16 százalékos növekedés. A tavaly állami kézbe került Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér is remek évet zárt: az MTÜ tájékoztatása szerint összesen 17 millió utas érkezett légi úton Budapestre, ami 17 százalékos emelkedés a 2023-as adatokhoz képest.