Az Egyesült Államokban jelentős mértékben megnövekedett az újonnan benyújtott munkanélküli segélykérelmek száma.


Felfelé módosított PCE inflációs adatok és a vártnál magasabb új munkanélküli segélykérelmek száma. Elsőre meglepetésnek tűnhet, de valójában több korábbi adat alapján erre már lehetett számítani. Mindenesetre az inflációs nyomás feléledése és a növekedés lassulása vitathatatlan.

Igazi adatdömping érkezett ma az USA-ból. Az új munkanélküli segélykérelmek száma az előző heti 220 ezer főről 242 ezer főre emelkedett. A tartós javak rendelésállománya az előző havi 1,8%-os havi alapú csökkenés után 3,1%-kal emelkedett. A közlekedéstől tisztított mutató viszont nem változott havi alapon.

Az előző év utolsó negyedévére vonatkozó PCE inflációs adatokat és a maginfláció mértékét felfelé korrigálták. A PCE infláció 2,3%-ról 2,4%-ra emelkedett, míg a maginfláció esetében a korábbi 2,5%-os értéket 2,7%-ra módosították. Ezzel szemben a reál GDP és a fogyasztói kiadások évesített negyedéves növekedési üteme változatlan maradt, 2,3%-os, illetve 4,2%-os szinten.

Összességében a bejövő adatok elég egyesen. Az új munkanélküli segélykérelmek száma feltehetőleg az Elon Musk féle elbocsátások miatt emelkedhetett meg, de összességében a reálgazdaság alakulása szempontjából ez nem mérvadó. A felfelé revidiált PCE inflációs adatok sem meglepetés, hiszen

Az utóbbi hónapok során számos adat arra utal, hogy az inflációs nyomás fokozódik.

A tartós fogyasztási cikkek rendelésállománya rendkívül ingadozó adatnak bizonyul, és a közlekedési eszközöktől megtisztított mutató sem éppen a legkedvezőbb eredményt hozta.

Related posts