Fedezd fel Zalának varázslatos világát, ahol a testi és lelki feltöltődés egyedülálló élménye vár rád! A festői tájak, a friss levegő és a helyi vendégszeretet együttesen kínálják a tökéletes lehetőséget a pihenésre és a megújulásra. Merülj el a természet


Zala vármegye délnyugati része lenyűgöző természeti csodákkal és gazdag épített örökséggel büszkélkedhet, amelyek kulturális értékekben is bővelkednek.

A horvát és szlovén határvidék lenyűgöző gyalogos és kerékpáros túraútvonalakat rejt, amelyek lehetővé teszik, hogy felfedezéseinket aktív mozgással kombináljuk. Ezáltal nem csupán tudásunkat gazdagítjuk, hanem testi és lelki jólétünkre is pozitív hatással vagyunk.

Manapság, amikor gyakran túlhajtjuk magunkat, egészségtelenül táplálkozunk és még vírusjárványok is fenyegetnek, kiváltképp szükségünk van a rendszeres sportolásra.

Serkenti a vérkeringést, ami lehetővé teszi, hogy a bőr sejtjeihez több oxigén és tápanyag jusson el, ezáltal támogatva az immunrendszer erősségét.

Mindenki a saját ízlése és képességei szerint dönthet, hogy két keréken vagy gyalogosan fedezi fel a kitűzött kilométereket. Zalában a lehetőségek szinte végtelenek. Az utunkat dombok szegélyezik, amelyek kimozdítanak minket a megszokott komfortzónánkból, és kisebb-nagyobb kihívások elé állítanak. De az igazi jutalom a dombtetőkön vár ránk, ahol lenyűgöző panorámák tárulnak elénk.

Idén nyáron a Zalaerdő Zrt. örömmel bemutatta a területén kialakított második kerékpározható feltáróutat, és valószínűleg nem ez lesz az utolsó ilyen kezdeményezés. A Zalai-dombság gyönyörű tájain kanyargó, közel 14 kilométer hosszú út Kiscsehit és Tormaföldét köti össze, miközben elhalad a lenyűgöző Vétyemi Ősbükkös mellett, ahol 40 méter magas, 190 évnél idősebb faóriások őrzik a természet csodáit. Ez az erdőrezervátum szorosan az erdőgazdaság felügyelete alatt áll. Érdemes megemlíteni a Tormafölde határában található tőzikemezőt is, ahol februárban a földet fehér virágszőnyeg borítja, varázslatos látványt nyújtva az erdő mélyén. Az erdei kerékpárút nem csupán a helyi turisztikai fejlesztések része, hanem összekapcsolja a dél-zalai térség aktív turisztikai stratégiáját is, beleértve a Murafölde és Kis-Balaton kerékpáros köröket, valamint az 51 kilométeres Lenti-Lispeszentadorján útvonalat is.

S ha már a természetben sportolást emlegetjük, essen szó a Murafölde Outdoor Túrasport Egyesületről, akik keményen dolgoznak azért, hogy mozgásra bírják a zalaiakat, no és a messzebbről érkező vendégeket is.

A kerékpározás és a gyalogtúrázás mellett a rafting izgalmas kalandjait is összekapcsolhatjuk a zalai táj természeti szépségeivel, kulturális kincseivel és épített örökségével. Nézzük meg, milyen lehetőségek rejlenek ebben a gyönyörű vidéken! Kezdjük is el felfedezni a már említett folyónk csodáit!

Related posts