Török Gábor a Rogán-ügyről kifejtette, hogy ez a helyzet valószínűleg jelentős gyorsulást ad politikai karrierje végéhez.

Az utóbbi napokban alaposan belemerültem Rogán Antal korrupciós listára kerülésének különböző értelmezéseibe, amelyeket olvastam és hallgattam is. A reakciók széles spektrumot ölelnek fel: a mély szégyentől kezdve egészen a jelentéktelen bosszúkig mindennel találkoztam. Az igazság, hogy a politikai következmények mértékét végső soron csak az idő fogja megmutatni - fogalmazott Török Gábor elemző a Facebook-oldalán, miután a sajtó már jó ideje latolgatja az amerikai szankciós listára való felkerülés hatásait.
Lapunk korábbi beszámolója szerint kedden Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetője, felkerült az amerikai pénzügyminisztérium külföldi vagyonellenőrzési hivatalának szankciós listájára. Az indoklás szerint a politikus érintettsége a magyarországi korrupciós ügyekben indokolta a lépést. A döntést a Magnyitszkij-törvény keretein belül hozták meg. Az amerikai kormány szerint Rogán Antal kulcsszereplője volt egy olyan, az állam egészét átszövő korrupciós rendszernek, amely lehetővé tette, hogy ő és környezete jelentős anyagi előnyökhöz jusson. A szankciók következtében Rogán Antalt ideiglenesen kitiltották az Egyesült Államok területéről, és befagyasztották az ő, valamint közvetlen érdekkörének esetleges helyi vagyonát.
Az elemző megítélése szerint az ügy politikai következményei nem fognak jelentős mértékben megjelenni, amennyiben - ahogy azt az Orbán-kormány reméli - az új amerikai adminisztráció rövid időn belül felülvizsgálja a listát, vagy legalábbis hivatalosan kifejezi, hogy nem támogatja a magyar miniszter megbélyegzését, és elindítja a törlés folyamatát. Ha azonban hónapok telnek el anélkül, hogy bármilyen előrelépés történne, a magyar kormány számára egyre kínosabbá válhat a helyzet - mutat rá az elemző, hozzáfűzve, hogy leginkább az ügy névadójának árt a listára kerülés.
Ezért fontos foglalkozni Rogán Antal politikai és személyes következményeivel, hiszen eddig erről viszonylag keveset beszéltek. Furcsának tűnik, hogy a miniszter még nem reagált a helyzetre, "hiszen olyan komoly ügyről van szó, amely után a nyilvánosság joggal várja el a megválasztott, megbízott és egyértelműen megvádolt politikai vezető válaszát". Az igazi kérdés azonban az, hogy Rogán hogyan kezeli ezt az ügyet, milyen tanulságokat von le belőle, és mit gondolnak erről a politikai, baráti, családi és üzleti köreikben. Jelenleg a szankciók következményeit neki és a közvetlen környezetének globális szinten kell viselnie. Török posztjához kapcsolódva megosztotta az amerikai nagykövetség bejegyzését is, amelyben önvizsgálatra bíztatják azokat, akik üzleti kapcsolatban állnak Rogánnal és csapatával.
Az elemző véleménye szerint a politikai-közéleti színtér egyre világosabbá válik: noha Rogán Antalról előbb-utóbb lekerül a bélyeg, az ügy valószínűleg felgyorsítja politikai pályafutásának végét, és jelentős hatással lesz a jövőbeli karrierjére is. Jelenléte a kormányban egyre inkább teherként nehezedhet rá, még akkor is, ha a hatalom működtetésében nélkülözhetetlen szerepet játszik - hangsúlyozta. Nagy erőfeszítéseket kell majd tennie, hogy eltávolítsák a politikai listáról, miközben számos kínos kérdésre kell választ adnia. Könnyen lehet, hogy ez újra napirendre tűzi a hozzá kapcsolódó ügyeket, és nemcsak hazai, hanem nemzetközi szinten is számíthat a politikai bizalmatlanságra és az előzetes információkra.