Amerika különleges megbízottja optimista a Hamász túszainak hazatérését illetően, és valós esélyeket lát arra, hogy a következő hetekben pozitív fejlemények következhetnek be.

Boehler nem osztotta meg, mikor és hány alkalommal folytatott megbeszéléseket a Hamásszal, de kiemelte, hogy a legfontosabb célkitűzés az összes túsz szabadon bocsátásának elérése.
"Nincs ok aggodalomra, hiszen az Egyesült Államok elnöke, vagyis én, valamint a kormányunk tagjai mindig figyelemmel kísérjük az önök helyzetét, és nem feledkezünk meg róluk."
- jelentette ki az izraeli nyilvánosságnak adott interjújában, kiemelve Washington elkötelezettségét e fontos téma kapcsán.
A 12-es csatorna azon kérdésére, hogy reálisnak tartja-e, hogy "a Hamász végül elfogadja a fegyverletételt és lemond arról, hogy részt vegyen Gáza politikai jövőjében", a válasza így hangzott: "Határozottan bízom ebben."
Boehler egy másik interjú során, a Kan izraeli közszolgálati rádióban, a szélsőségesek által előterjesztett javaslatról is beszélt. A Hamász "azt ajánlotta Izraelnek, hogy cserébe az izraeli túszokért engedje szabadon az összes palesztin rabot (...), és egy öt-tíz éves fegyverszünetet javasolt, amely alatt a szervezet letenné minden fegyverét. Emellett az Egyesült Államok és más országok rendszeres ellenőrzése alatt állna, hogy a Hamász felszámolta az összes titkos alagútját, nem épített újakat, nem hajt végre katonai fejlesztéseket, és nem vegyen részt politikai tevékenységben." Boehler ezt "nem rossz első ajánlatnak" nevezte.
A Hamászt az Egyesült Államok évtizedek óta terrorszervezetnek minősíti, és most először lépett át azon a hagyományos politikai vonalon, amely szerint nem folytatott tárgyalásokat ilyen csoportokkal. Washington ezzel a lépéssel új irányt vesz a közel-keleti diplomáciában.
Boehler a CNN-nek korábban elárulta, hogy a tárgyalásai előtt igyekezett eloszlatni Izrael aggodalmait, ezért konzultált Ron Dermertel, aki a stratégiai ügyek izraeli minisztere és Benjámin Netanjahu miniszterelnök közeli tanácsadója. "Beszéltem Ronnal, és tisztában vagyok az aggodalmaival" - mondta, hozzátéve, hogy ezek részben abból adódhatnak, hogy Dermer még nem ismeri őt eléggé, és a helyzet komolysága miatt érthető, hogy aggódik.
"Mi az Egyesült Államok képviseletében állunk, nem pedig Izrael ügynökeiként. Megvannak a saját prioritásaink. Folyamatosan kapcsolatban voltunk egymással, és világosan meghatározott szempontjaink voltak, amelyeket mindig figyelembe vettünk."
- tette hozzá.
A félreértések elkerülése végett Boehler később az X platformon kifejtette: "A Hamász egy terrorszervezet, amely ártatlan emberek ezreit kioltja. Ők lényegükből fakadóan rossz emberek." A Fox Newsnak adott interjújában azt is megemlítette, hogy sikerült Dermert "megnyugtatnia", és meggyőznie arról, hogy "nem fog eltérni a helyes úttól".
Boehlert a CNN-en arról is megkérdezte, hogy milyen érzés volt amerikai zsidóként "antiszemita gyilkosokkal" tárgyalni.
„A feladata része,” válaszolta, „hogy párbeszédet folytasson az amerikaiak érdekében bárkivel, és ebbe számos olyan személy is beleértendő, akiket nem feltétlenül sorolnánk a legjobbak közé.”
"A legtermékenyebb (megközelítés) az, ha felismerjük, hogy egy személy minden ízében emberi, és meg kell találni ezeket az emberi dolgokat benne, majd ebből kiindulva építkezni. De azért különös érzés, hogy tudjuk, valójában milyenek is ők" - magyarázta.
Az amerikai diplomata véleménye szerint a helyzet kedvezően alakul, mivel a izraeli küldöttség "jól felkészült" a hétfőn Katarba irányuló tárgyalásokra. Ennek alapján jó eséllyel számíthatunk arra, hogy sikeresen zárulnak a Hamásszal tervezett megállapodások második szakaszának egyeztetései.
David Friedman, Donald Trump amerikai elnök egykori izraeli nagykövete bírálta Boehlert, amiért tárgyalt a Hamásszal.
"A múlt héten Trump elnök merész lépést tett, amikor választás elé állította a Hamászt: vagy szabadon engedik az összes túszt és kapitulálnak, vagy a pusztulás vár rájuk. Ez az egyedüli lehetőség a háború lezárására."
Friedman vasárnap megosztotta gondolatait az X platformon.
Friedman szerint Boehler harmadik opciót felvető próbálkozása "időpocsékolás", mert a Hamász semmilyen megállapodást nem fog betartani. "Adam, tudom, hogy jót akarsz, de hallgass a főnöködre. Csak két lehetőség közül lehet választani"- idézte a bejegyzést a Times of Israel.