XIV. Leó pápa bátor lépést tett: akár már a közeljövőben jelentős előrelépés történhet az orosz-ukrán béke megteremtése érdekében.
Miután csütörtökön Isztambulban drámai módon meghiúsult az első orosz-ukrán béketalálkozó, XIV. Leó pápa felajánlotta, hogy a Vatikán legyen a következő tárgyalások helyszíne. Ezzel a Szentatya új lehetőséget kíván nyújtani a feleknek, hogy egy békés megoldás felé haladhassanak.
Mivel a török nagyvárosban nem sikerült a háborús felek vezetőit egy asztalhoz ültetni – Vlagyimir Putyin távolmaradása miatt – a pápa azt reméli, hogy ezúttal a Vatikánban tiszteletét teszi az orosz elnök is.
A Vatikán súlyosnak ítéli a törökországi találkozó kimenetelét, és XIV. Leó pápa készséggel ajánlja fel a Szentszéket mint lehetséges helyszínt a háború befejezését célzó közvetlen tárgyalásokhoz.