A ZAOL által bemutatott Ciráda szőttesek egy varázslatos világot teremtenek, ahol a hagyomány és a kreativitás találkozik. Ezek a gyönyörű, kézzel készült textíliák nem csupán funkcionális tárgyak, hanem mesebeli történetek hordozói is, amelyek a múlt és

A Ciráda új programsorozatának megnyitóján részt vett Skrabut Éva, Komjáthi Tamás Antalné és Devecz Zsuzsa, akik hozzájárultak az esemény különleges hangulatához.
A szekszárdi művész 1974-ben csatlakozott a Mözsi Szabó István által vezetett szőnyegszövő szakkörhöz, és azóta elkötelezetten ápolja a népi iparművészet hagyományait. A gimnáziumi tanulmányai befejezése után kezdett el vászonszövést tanulni, és 1977-től a decsi Sárközi Népi Iparművészeti Szövetkezet keretein belül sajátította el a mesterség csínját-bínját. Ezt követően alaposan felkutatta a sárközi tájegység falvaiban fellelhető hagyományos mintákat, amelyek inspirációt adtak számára. Komjáthi Tamás Antalné a sárközi szőttes egyik legismertebb szakértőjeként osztja meg tudását a fiatalabb generációkkal. Munkája során hűen tiszteletben tartja a népi hagyományokat, ugyanakkor az általa tervezett terítők, függönyök és ruhaanyagok a modern kor elvárásainak is megfelelnek. A Ciráda sorozat keretében most bepillantást nyerhetünk e különleges alkotásokba.
Ciráda: az új sorozat a szőttes kultúráját ismerteti meg
Devecz Zsuzsa, a Zala Megyei Népművészeti Egyesület elnöke, valamint Skrabut Éva tiszteletbeli elnök régi ismerősként köszöntötte a Népi Iparművészt, aki nem csak alkotómunkát végez, hanem a Tolna Megyei Népművészeti Egyesület elnöke is egyben. A zalai egyesület Ciráda címmel indította új programsorozatát, aminek célja a Kárpát-medence szőtteskultúrájának és díszítőművészetének bemutatása. A programsorozatban elsőként Sárköz tájegység szőttes kultúráját mutatják be, aminek még az évben folytatása várható. Devecz Zsuzsa hozzátette, régi álmuk, hogy létesítsenek egy szövőműhelyt, illetve táborokat rendezzenek. Ennek egyik hiánypótlása a mostani rendezvény, ahol Komjáthi Tamás Antélné, Ágnes tárlatvezetésével tudhattak meg többet a résztvevők a Sárközi szőttes kultúrájáról, illetve férje, Komjáthi Tamás borműves, zenész révén kóstolhattak finom szekszárdi borokat a megjelentek.